הרקע

העמותה הוקמה מתוך הבנת הקושי הקיים בהתמודדות עם הפציעה והצרכים הנלווים אליה. העמותה הוקמה מתוך מקום פרטי של של חבר העמותה אשר נפצע והוכר ע"י המערכת כ PTSD – ברור וידוע כי במידה והיה מטופל מבעוד מועד ייתכן כי היה יכול לחזור לתפקוד נורמלי ולחיות חיים מאושרים יותר , משפחתי וזוגי ולהיות חלק מהמרקם החברתי.
לאורך השנים למד דרך מתודות של טיפולי גוף ונפש להקל ולסייע לעצמו להתגבר על התופעות הנלוות לפציעה.

כיום העמותה מנוהלת ע"י צוות מקצועי ומיומן בעלי תפקידים בכירים בתעשיה האזרחית מתוך שליחות ורצון אמיתי לתת צבע אחר לחייהם. ולממש את היכולת הניהולית והמקצועית שברשותם וזאת בכדיי להעניק חיים טובים יותר בריאים יותר לחיילים המוכרים והלא מוכרים וכמובן למשפחות החיילים.

הצורך

מדינת ישראל עוברת סבבי לחימה בתדירות גבוהת לוחמים עוברים חוויות אשר פוצעות את נפשם ומותירות אותם ללא כלים להתמודדות, כאשר התשובה הנפוצה של הנפגעים היא "אין לנו לאן ללכת".
לאלו אין מסגרות טיפול יעודיות לטיפול ב PTSD.
העמותה בנתה דרכי טיפול על פי שיחות עם נפגעים וזיהתה צורך אמיתי למקום שיהווה בית חברתי, טיפולי ומכיל עבורם.

המצב

עפ"י מחקרים 30% מהחיילים הקרביים שמשתתפים בקרבות או ארוע נפגעים עוברים חוויה פוסט טראומטית (PTSD). החיילים האלה הם החיילים של כולנו . יש לנו חוב כלפיהם כחברה. עלינו לחבק אותם ולסייע להם – ככל שניתן כי אנחנו שייכים וקשורים לאחים שלנו שללא הגנה על המולדת ומדינת היהודית הם לא היו שם .

המצב כיום הוא שחיילים לאחר השרות הצבאי שלהם נדרשים עליהם ולהוכיח את נכותם מול מערכת שנראה שעושה הכל כדי להקשות ולסרבל, אולי מתוך מטרה לצמצם בהוצאות הנדרשות לשם טיפול יסודי בבעיה על היקפה הרחב. נוסף על כך ישנה קבוצה רחבה יותר שאין להם בכלל את הידיעה שהם סובלים מבעיה נפשית כלשהי , "הטריגר" מתממש לקראת בגרות לאחר כעשור ובשלהי גיל ה 40 – העמותה שמה לעצמה מטרה לאתר ולטפל במקים אלה ובכך לצמצם את הנכות הנפשית של החיילים שלנו.

הבירוקרטיה שמדינת ישראל סיגלה לעצמה משיגות תוצאות הפוכות. המערכת אינה יוצרת שיח בקרב חיילים קרביים כדיי לא "להציף" בעיות ולעיתים אפשר לחשוב כדיי לא לקחת אחריות פיננסית לשיקום הילדים שלנו. מציאות זו מוציאה אנשים ממעגל החיים היצרני והופכת את אפשרות שיקומם והחלמתם לכמעט בלתי אפשרית בין היתר מכיוון שמרכיב הזמן בטיפול בפגועי חוויה פוסט טראומטית הוא קריטי והזמן שעובר עד לקבלת הטיפול פוגע אנושות באפשרות של החלמתם ולשיקומם.

אתם יכולים להיות חלק מכל זה

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו ולהחזיר לאלו שהקריבו את נפשם למעננו

להתנדבות
לתרומה