הרקע

העמותה הוקמה מתוך הבנת הקושי הקיים בהתמודדות עם הפציעה והצרכים הנלווים אליה. העמותה הוקמה מתוך מקום פרטי של תמיר פלג אשר נפצע והוכר ע"י המערכת כ PTSD – ברור וידוע כי במידה ותמיר היה מטופל מבעוד מועד ייתכן כי היה יכול לחזור לחיים פרטיים ולחיות חיים מאושרים יותר , משפחתי וזוגי ולהיות חלק מהמרקם החברתי.

כיום העמותה מנוהלת ע"י צוות מקצועי ומיומן בעלי תפקידים בכירים בתעשיה האזרחית מתוך רצון אמיתי ושייכות לתת צבע אחר ואמיתי לשליחות בר קיימה ולממש את היכולת הניהולית והמקצועית שברשותם וזאת בכדיי להעניק חיים טובים יותר בריאים יותר לחיילים המוכרים והלא מוכרים וכמובן למשפחות החיילים.

הצורך

העמותה מסייעת ללוחמים הפצועים ולבני משפחותיהם, בהליך השיקום הפיזי, הנפשי והחברתי אשר עליהם לעבור.
העמותה שמה דגש רב על פעילות חברתית משולבת עם פעילות מקצועית פסיכולוגית ברמה הפרטנית ואף פעילות קבוצתית לצוותים אורגניים מיחידות מובחרות בצה"ל אשר מטרתה להטיב עם מצבם הנפשי של הלוחמים הפצועים ולאתר מבעוד מועד חיילים עם צפי ל PTSD ובכך לחסוך מהם עוול מיותר בעתיד הבוגר של החיילים. פעילות זו, מפגישה בין לוחמים שונים אשר חולקים ביניהם חוויות אישיות, שיתוף זה מהווה גורם מסייע בהליך השיקום

נוסף על כף תהליך הטיפול חברתי מקצועי מסייע גם למשפחות החיילים להבין את נפש החיילים הילדים שהם גידלו והשתנו עת הגיעו להגן על מולדת מדינת ישראל ובכך גם למנוע טראומות ולספק כלים למשפחות החיילים. בנוסף, העמותה מעניקה סיוע רחב במגוון תחומים ללוחמים ולבני משפחותיהם.

המצב

עפ"י מחקרים 30% מהחיילים הקרביים שמשתתפים בקרבות או ארוע נפגעים עוברים חוויה פוסט טראומטית (PTSD). החיילים האלה הם החיילים של כולנו . יש לנו חוב כלפיהם כחברה. עלינו לחבק אותם ולסייע להם – ככל שניתן כי אנחנו שייכים וקשורים לאחים שלנו שללא הגנה על המולדת ומדינת היהודית הם לא היו שם .

המצב כיום הוא שחיילים לאחר השרות הצבאי שלהם נדרשים עליהם ולהוכיח את נכותם מול מערכת שנראה שעושה הכל כדי להקשות ולסרבל, אולי מתוך מטרה לצמצם בהוצאות הנדרשות לשם טיפול יסודי בבעיה על היקפה הרחב. נוסף על כך ישנה קבוצה רחבה יותר שאין להם בכלל את הידיעה שהם סובלים מבעיה נפשית כלשהי , "הטריגר" מתממש לקראת בגרות לאחר כעשור ובשלהי גיל ה 40 – העמותה שמה לעצמה מטרה לאתר ולטפל במקים אלה ובכך לצמצם את הנכות הנפשית של החיילים שלנו.

הבירוקרטיה שמדינת ישראל סיגלה לעצמה משיגות תוצאות הפוכות. המערכת אינה יוצרת שיח בקרב חיילים קרביים כדיי לא "להציף" בעיות ולעיתים אפשר לחשוב כדיי לא לקחת אחריות פיננסית לשיקום הילדים שלנו. מציאות זו מוציאה אנשים ממעגל החיים היצרני והופכת את אפשרות שיקומם והחלמתם לכמעט בלתי אפשרית בין היתר מכיוון שמרכיב הזמן בטיפול בפגועי חוויה פוסט טראומטית הוא קריטי והזמן שעובר עד לקבלת הטיפול פוגע אנושות באפשרות של החלמתם ולשיקומם.

אתם יכולים להיות חלק מכל זה

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו ולהחזיר לאלו שהקריבו את נפשם למעננו

להתנדבות
לתרומה