הרקע

העמותה הוקמה מתוך הבנת הקושי הקיים בהתמודדות עם הפציעה והצרכים הנלווים אליה. העמותה הוקמה מתוך מקום פרטי של חבר העמותה אשר נפצע והוכר ע"י המערכת כסובל מ-PTSD. ברור וידוע כי אם היה מטופל מבעוד מועד ייתכן כי היה יכול לחזור לתפקוד נורמלי ולחיות חיים מאושרים יותר,  לנהל קשר משפחתי וזוגי ולהיות חלק מהמרקם החברתי.
לאורך השנים למד דרך מתודות של טיפולי גוף ונפש להקל ולסייע לעצמו, ולהתגבר על התופעות הנלוות לפציעה.

כיום העמותה מנוהלת ע"י צוות מקצועי ומיומן המורכב מבעלי תפקידים בכירים בתעשייה האזרחית, מתוך שליחות ורצון אמיתי לתת צבע אחר לחייהם ולממש את היכולת הניהולית והמקצועית שברשותם. זאת כדי להעניק חיים טובים יותר ובריאים יותר לחיילים המוכרים והלא מוכרים.

כמו כן, העמותה נותנת מענה גם למשפחות החיילים, מתוך ההבנה שגם המעטפת של החיילים והחיילות מתמודדת עם אתגרים.

הצורך

מדינת ישראל עוברת סבבי לחימה בתדירות גבוהה.
לוחמים עוברים חוויות אשר פוצעות את נפשם ומותירות אותם ללא כלים להתמודדות, והתשובה הנפוצה בקרב הנפגעים היא "אין לנו לאן ללכת". אין מספיק מסגרות טיפול ייעודיות לטיפול ב- PTSD.

העמותה בנתה דרכי טיפול מתוך שיחות עם נפגעים, וזיהתה צורך אמיתי למקום שיהווה בית חברתי, טיפולי ומכיל עבורם.

המצב

עפ"י מחקרים 30% מהחיילים הקרביים שמשתתפים בקרבות או אירוע עוברים חוויה פוסט טראומטית (PTSD). החיילים האלה הם החיילים של כולנו. יש לנו חוב כלפיהם כחברה. עלינו לחבק אותם ולסייע להם ככל שניתן, כי אנחנו שייכים וקשורים לאחים שלנו.

המצב כיום הוא שחיילים וחיילות לאחר השירות הצבאי נדרשים להוכיח את פגיעתם מול מערכת שנראה שעושה הכול כדי להקשות ולסרבל.

נוסף על כך ישנה קבוצה רחבה יותר שאינם מודעים לכך שהם סובלים מבעיה נפשית כלשהי. "הטריגר" מתממש לקראת בגרות לאחר כעשור ובשלהי גיל ה-40.
העמותה שמה לעצמה מטרה לאתר ולטפל במקרים אלה, וכך לצמצם את הנכות הנפשית של החיילים שלנו.

הבירוקרטיה שמדינת ישראל סיגלה לעצמה משיגות תוצאות הפוכות – המערכת אינה יוצרת שיח בקרב חיילים קרביים כדי לא "להציף" בעיות, ואולי כדי להימנע מלקיחת אחריות פיננסית לשיקום הילדים שלנו.
מציאות זו מוציאה אנשים ממעגל החיים היצרני והופכת את אפשרות שיקומם והחלמתם לכמעט בלתי אפשרית, בין היתר מכיוון שמרכיב הזמן בטיפול בפגועי חוויה פוסט טראומטית הוא קריטי, והזמן שעובר עד לקבלת הטיפול פוגע אנושות באפשרות של החלמתם ולשיקומם.

עזרו לנו לעזור להם

להתנדבות
לתרומה